3 tipy jak využívat sociální sítě při prodeji firmám

Sociální sítě, fenomén dnešní doby, nezadržitelně pronikají také do obchodování mezi firmami. Skeptici vyčkávají, ale studie společnosti LinkedIn potvrzují, že prodejci s vysokým SSI (Social Selling Index) dosahují lepších výsledků: 78 % obchodníků používajících sociální média má nadprůměrné výsledky. Je to například tím, že se jim daří identifikovat o 45 % obchodních příležitostí více. Zjednodušeně řečeno volí k „rozhodovačům“ efektivnější cestu než jsou tzv. studené telefonáty. 

Tipy, jak využívat při prodeji firmám LinkedIn: 

Tip #1: Vytvořte si profesionální profil
Prezentujte se jako experti ve svém oboru. Ukažte, jak můžete být svým zákazníkům prospěšní. Začněte profesionální fotografií, zajímavě formulovaným mottem a zákaznicky orientovaným shrnutím vašeho „příběhu“. Váš profil je vaší výkladní skříní.

Tip #2: Naslouchejte zákazníkům
Pravidelně sledujte aktivity vašich zákazníků a zajímavých potenciálních obchodních partnerů. Díky tomu budete lépe rozumět jejich prioritám. Podle jejich zájmů a preferencí přizpůsobte obsah, který sdílíte. Tím se pro ně stanete atraktivnější a vaše šance na zájem o spolupráci nebo alespoň o osobní schůzku vzroste.

Tip #3: Využívejte svá spojení
Pravděpodobnost, že se s vámi lidé setkají, se až pětinásobně zvyšuje, když vás představí váš společný známý. Podívejte se na síť kontaktů vašich spojení, určitě mezi nimi najdete zajímavé firmy a zajímavá jména. Nebojte se požádat osoby, se kterými jste ve spojení, aby vás představily. Tak se snadněji dostanete k dalším potenciálním zákazníkům.

Profesionální „Social Selling“, ať už budete používat jakékoliv sociální sítě, není jen o jednotlivých nahodilých aktivitách obchodníků. Je třeba ho promyšleně integrovat do prodejních procesů a obchodníky připravit tak, aby jejich aktivity byly v souladu s vaší strategií.

Chcete se dozvědět více o tom, jak využívat sociální sítě při prodeji firmám – zúčastněte se našeho semináře určeného manažerům (B2B) prodeje – Social Selling – Integrace sociálních sítí do prodejního procesu.